1.    
  2.     Вага кулі для боулінгу

Вага кулі для боулінгу

Вага кулі для боулінгуПрийдячи в боулінг-центр і вибираючи підходящий для себе кулю, новачок чи буде знати, що вага сфери не може збільшуватися до нескінченності. І якщо в клубі немає 10-кілограмових куль – це не означає, що такі ніхто не зможе підняти. Просто колись, у 1895 р. Американський конгрес ввів обмеження, і з тих пір куля в будь-якому боулінг-центрі важить не більше 16 фунтів – близько 7 кг. Але зате, напевно, не знайдеться жодного такого центру, де б пропонували тільки семикилограммовые кулі. Враховуючи різні вікові та фізичні можливості людей, власники, не порушуючи головного правила, стали пропонувати кулі вагою від 9 до 16 фунтів, тобто від 4 до 7 кг.

В ідеалі, звичайно, вага кулі повинен становити 1/10 від маси тіла. Однак маса тіла, фізична підготовка гравця можуть не збігатися, і відповідний за вагою куля раптом виявиться «важкуватий». Не можна вважати це правило універсальним. Просто традиційно склалося так, що більшість чоловіків вважають за краще грати 16-фунтовими кулями. Не виключено, що такий вибір вони часто роблять підсвідомо, побоюючись здатися слабкими, якщо раптом почнуть грати сферами вагою 12 – 15 фунтів, які зазвичай пропонують жінкам. Молодим гравцям, підліткам радять починати з 9 – 12-фунтових куль, хоча деякі з них все ж використовують та 15 – 16-фунтові.

Знайти «свій» по вазі куля – дуже важливо, від цього багато в чому залежить успіх у грі. Головне правило, яке варто пам’ятати, що чим масивніше куля, тим простіше контролювати його рух і тим більше кегель він може збити. Природно, з цього не випливає, що потрібно вимагати, щоб дали саму «важку» сферу, яка тільки є в боулінг-центрі. Фахівці радять підбирати гранично для себе важкий куля, тобто такий, з яким можна впоратися на доріжці, контролювати його. А щоб визначити це, радять покласти кисті рук одна на іншу, долонями вгору, з’єднати лікті і підняти м’яч перед собою на витягнутих руках. Якщо його вага «терпимо», не викликає тремтіння в м’язах і можна тримати кулю в такому положенні протягом 5 секунд, значить, він підходить.

Легка сфера зменшить шанси на хороший результат, та й до того ж може виробити звичку робити занадто сильний розбіг до лінії кидка. Траєкторія посилу при цьому, як правило, буде постійно зміщатися вліво. Гра дуже важкою кулею може призвести до втрати контролю над рухами, перенапруження кисті руки і травм.

Всі майстри сходяться в тому, що підбір кулі – це процес проб і помилок, тому для того, щоб вирахувати «свій» шар, не варто поспішати. Наприклад, в перший момент він може здатися не дуже важким, але після кількох кидків раптом з’явиться відчуття втоми, стане зрозуміло, що рішення грати саме цією сферою не було таким вже вірним. Завжди радять спочатку зробити кілька кидків різними за вагою кулями і тільки потім віддати перевагу тому чи іншому.

Написати коментар