1.    
  2.     Боулінг – правила для початківців

Боулінг – правила для початківців

Отже, ви вперше прийшли в боулінг-центр, щоб трохи розважитися і покатати кулі по доріжці. Після того як вам видадуть спеціальну взуття, без якої обійтися ніяк не можна, можна виходити на доріжку і починати гру. В чому сенс цієї гри?

Боулінг - правила для початківцівГравцеві дається 10 спроб збити якомога більше кегель, що стоять в кінці доріжки. Для отримання найкращого результату потрібно постаратися потрапити трохи правіше або лівіше центральної кеглі. Збити кеглі в кожній спробі – фреймі – можна не більше ніж за 2 кидки кулі.

Якщо в цьому фреймі ви збили всі кеглі першим кидком, вас можна привітати, такий кидок називається страйк (на моніторі позначається X). Якщо на доріжці після першого кидка залишилися кеглі, то у Вас є ще одна можливість збити їх другим ударом.

Якщо ви збиваєте, то ви зробили удар спеа (на моніторі позначається /) і закрили фрейм, що теж добре для новачка і зарахується при підрахунку очок. Якщо ж після другого удару на доріжці залишилися кеглі, кадр вважається відкритим, Вам нараховується менше очок, а спроба вважається реалізованою і кидок виробляє наступний гравець (в тому випадку, якщо ви не один на доріжці).

Як правило, ім’я гравця, що виконує кидок, виділяється на моніторі кольором. Ваша мета – збивати якомога більше кегель при кожному кидку і отримати за це якомога більше очок за 10 фреймів. Гра закінчена після того, коли зіграний останній десятий фрейм. Підрахунок очок Багато сучасні боулінг-центри мають системи автоматичного підрахунку очок, які висвітлюють кількість очок на відеоекрані. Підрахунок очок веде комп’ютер, хоча ці правила досить прості, і можна вважати окуляри самому.

Ось, коротко, ці правила. Якщо за 2 кидка всі кеглі не збиті, фрейм залишається відкритим і кількість балів, якими оцінюється кадр, дорівнює кількості кегель, збитих в цьому фреймі. Якщо всі 10 кегель збиті за 2 удари, кадр вважається закритим, але щоб оцінити його в балах, гравець повинен зробити кидок у наступному кадрі і кількість кегель, які він вибив першим кидком, додається до 10 кегель попереднього.

Якщо гравець провів страйк, тобто збив всі кеглі одним ударом і закрив кадр, то, щоб оцінити його, потрібно до 10 кегель додати кількість кегель, вибитих наступними 2-мя ударами. Наприклад, якщо гравець вибив 2 страйку поспіль (зробив дабл), то до 20 очками у фреймі, закритому першим страйком, треба додати кількість кегель, збитих ударом після другого страйку. Якщо поспіль йдуть 3 страйку, то, відповідно, перший фрейм оцінюється в 30 балів.

Це максимальна кількість балів, яку можна вибити в одному кадрі. Тому максимальна кількість балів, яку можна набрати за 10 фреймів (вибивши всі страйки) – 300. Щоб оцінити кількість очок у 10-му кадрі (якщо в ньому збиті всі кеглі за 2 кидки) потрібно провести додатковий третій кидок. Якщо в 10-му кадрі першим ударом вибитий страйк, то необхідно зробити ще два кидка, щоб з’ясувати його ціну.

Не можна заступати за лінію початку доріжки. Якщо це відбувається, то гравцеві зараховується фол (заступ) і нарахування очок не проводиться. Якщо на доріжці залишилися кеглі, відстань між якими більше, ніж діаметр кулі (це спрощено, насправді, ця ситуація визначається дещо по-іншому), то у вас комбінація, яка називається спліт. Це складна ситуація, збити такі кеглі дуже непросто, але, може бути, вам пощастить і у вас вийде.

Ось, коротко, і все.

Як тримати кулю

Стандартна куля з трьома отворами береться великим, середнім і безіменним пальцями. Великий палець вставляється в отвір весь, а середній і безіменний – тільки до другої фаланги (традиційний захоплення). В боулінг-центри є набір куль, різних по вазі і по-різному рассверленных, так як руки у всіх людей різні. Як правило, на кулі можна побачити цифру – це вага кулі в фунтах. Відповідно, чим більше цифра, тим важче куля. Максимальна вага кулі може досягати 16 фунтів (тобто близько 7,2 кг). Ви можете з наявних в боулінг-центрі куль вибрати той, який Вам найбільше підходить. У цьому виборі керуйтеся своїми відчуттями при кидку. Стартова позиція В зоні підходу можна помітити два ряди точок. Перший ряд знаходиться в 15 метрах від лінії фолу (лінія заступу), а другий – в 12-ти футах.

Ці точки допоможуть вам визначити вашу вихідну позицію. Дітям потрібно стояти ближче до лінії фолу, ніж дорослим, тому що їхні кроки менше. У будь-якому випадку новачкові бажано стояти ближче до лінії фолу. Після придбання деяких навичок можна відійти подалі.

Не заступайте за лінію фолу. Ваша нога повинна зупиниться мінімум у футі від лінії. Хорошою вважається позиція з поставленими поруч ногами і трохи нахиленим вперед тілом. Це додасть Вам відчуття вільної готовності, а не напруженості. Куля потрібно тримати правою рукою (якщо ви – лівша, то лівої) знизу на рівні між талією і грудьми, а іншою рукою лише злегка підтримувати його.

Принцип маятника і кроки Якщо ви візьмете досить важкий предмет – такий же, як куля для боулінгу, – і спробуєте зробити бросательное рух рукою знизу, то помітите, що рух сам породжує рушійну силу. Це “принцип маятника”. Він становить основу доброго і послідовного розгойдування.

Краще використовувати по вазі кулю, яку можна вільно розгойдувати назад і вперед. Якщо під час розгойдування під вагою кулі у вас вигинається кисть або опускається плече, то він занадто важкий для вас. А якщо ви відчуваєте, що можете “закинути” куля, то він дуже легкий. Новачкам в боулінгу рекомендується використовувати 4-х кроковий підхід. Досвідченим гравцям можна додати п’ятий крок.

Гравець у боулінг робить прості, прогулянкового типу кроки в нормальній манері-каблука-на-носок. Тільки останній крок, який включає ковзання, відрізняється від інших. Перший крок повинен бути найкоротшим. Останній крок, так як він включає ковзання, повинен бути самим довгим. Вважайте 1-2-3-4, щоб не збиватися з темпу. Правші повинні починати йти з правої ноги, лівші – лівої. Тепер про становище кулі під час підходу: 1 крок – куля виходить вперед, крок 2 – куля рухається вниз, крок 3 – куля рухається назад, 4 крок – куля рухається вниз.

Якщо розглядати кожне з дій в окремо, то хитання кулі і кроки – не такі вже складні фізичні вправи. Але те, як ви з’єднаєте ці рухи, визначить, наскільки вдалим буде підхід. Потрібно, щоб вся накопичена енергія кроків і розгойдування, передалася кулі в той момент, коли ви відпускаєте його по доріжці. Куля має максимально йти назад на третьому кроці.

Під час 4-го кроку змінна нога і раскачивающая куля рука рухаються разом вперед. Якщо у вас вийде правильно поєднати кроки і хитання кулі, то ви досягнете потрібного ефекту. Кидок кулі Розмах і хода кожного гравця є унікальними, так само як і його зріст, вага або вік. Але при кидку у всіх хороших боулерів можна побачити загальні моменти: перед випуском куля мине щиколотку ковзної ноги приблизно в двох метрах від неї. Ця позиція ідеальна для кидка кулі в бажаному напрямку.

Хороша тимчасова послідовність і правильний кидок приводять до результату ідеальної комбінації рушійної сили, положення тіла та рівноваги. Щоб куля проходила на рівні щиколотки, потрібно трохи зігнути коліно при останньому кроці. Те, що спочатку може здатися незручної позою, потім стане цілком звичайним. При цьому тіло теж нахиляється вперед під кутом 15-20 градусів. Для рівноваги середина грудей повинна знаходитися прямо над коліном ковзної ноги. При підході голова залишається нерухомою, погляд сфокусований на цілі. Вільна рука відведена трохи вбік і служить для рівноваги.

Після завершення кидка рука гравця з точки пуску кулі піднімається вгору до рівня плеча або вище. Напрямок руки повинно бути строго вперед, а не вліво або вправо. Це рух покращує функцію розмаху і допомагає краще зберігати рівновагу. Вибір мети Запам’ятайте, що в боулінгу ті, хто досягають хороших результатів, ніколи не дивляться на кеглі! Прицілюватися набагато зручніше, дивлячись на певну точку або стрілку на доріжці, ніж на кеглі в 60 метрах від вас. На деякій відстані від лінії фолу ви можете побачити стрілки, які і потрібно цілитися. Таких стрілок сім. Середня знаходиться якраз по центру доріжки, на одній лінії з першої кеглів. Решта стрілки також вирівняні по відповідним кеглях.

Якщо ви навчитеся звертатися на “ти” зі стрілками, з добивкой, про яку розповідається нижче, у вас ніколи не буде проблем! Спеа Щоб зробити страйк, вам потрібно потрапити у так званий “кишеню” – між кеглями ? 1-3. Для попадання кулі в “кишеню” він повинен котитися під кутом справа наліво. При добивке ви зможете досягти хороших результатів, якщо випускаєте кулю впоперек доріжки. Коли кеглі знаходяться на лівій стороні доріжки, то найкраща вихідна позиція буде праворуч – і навпаки. Потренуйтеся вибити “спеа”, використовуючи принцип перетину доріжки.

В якості мети беріть різні кеглі. Вихідна позиція різна для кожного кидка. Не потрібно вираховувати ніякі формули, ви самі з часом зможете визначити ту точку, від якої вам потрібно рухатися для добивки якихось кегель і стрілку на доріжці, через яку проходить куля, щоб зіграти “спеа”. Звичайно ж, практика і досвід поліпшать ваші результати. Існує безліч систем добивки, і якщо ви серйозно захопитеся боулінгом, то обов’язково про них дізнаєтеся (хоча б з інших розділів нашого сайту).

Підкручена куля іноді, прийшовши в боулінг-центр, ви можете спостерігати, що на сусідній доріжці гравець у боулінг підкручують куля, якою грає, і куля йде не прямо, як у вас, а по дузі. Багато новачки намагаються самостійно здійснити такий кидок, але у них нічого не виходить. Тоді починаються численні запитання до інструктора, який працює в центрі. Кидок кулі з підкруткою – це довга історія. В першу чергу на те, по якій траєкторії буде рухатися куля, впливає випуск кулі. Потім можна розповісти про різних кулях, що випускаються сьогодні численними виробниками. Ну а краще всього, якщо ви про це дізнаєтеся від кваліфікованого тренера, який розповість вам про різних стилях гри і школах, які існують сьогодні.

Написати коментар