1.    
  2.     Боулінг – гра в кеглі

Боулінг – гра в кеглі

Боулінг - гра в кегліВ кожному з нас закладена жага безкарних руйнувань. Що може бути приємніше, ніж з тріском закотити кулю в десяток кеглів? А простота правил гри в боулінг робить фанатами цього спорту мільйони людей!

Боулінг – це чудовий вид спорту, активного відпочинку або просто розваги. Останнім часом гра в боулінг по-справжньому стала популярним проведенням часу і відпочинком у всьому світі. Кожна людина, хоч раз в житті, повинен спробувати боулінг на “дотик”, а випробував на собі це задоволення, не раз захоче знову і знову насолодитися черговою партією!

Історія виникнення

Боулінг – це захоплююча і азартна гра, яка налічує вже більше 5 тисяч років. Перші кулі для боулінгу були виявлені ще в гробницях фараонів Єгипту. А доріжки, призначені для даної гри знайдені археологами на території стародавньої Полінезії, є підтвердженням того, що ще в VI столітті місцеві жителі активно грали в боулінг. До речі, довжина цих доріжок повністю збіглася по довжині з сучасними – 18,228 м.

За історію свого існування боулінг пережив безліч суперечливих етапів. Наприклад, довгий період в Німеччині гра була частиною релігійного обряду, а кеглі ототожнювали язичницьких богів. Вважалося, що чим більше кегель зіб’є людина, тим чистіше його душа і мотиви, тим краще його людські якості.

Були також періоди, коли боулінг вважався азартної і порочної грою. Люди грали на гроші, робили ставки. А оскільки церква запевняла, що саме азарт породжує бандитизм і шахрайство, гра була забороненою.

І лише в кінці XIX століття, боулінг став таким, яким люди знають цю гру зараз. Були розроблені загальні правила, встановлені стандарти гри, а також затверджені розміри кегель і куль. До речі, саме на цьому етапі, було вирішено використовувати для гри звичні нам десять кегель (раніше їх було лише дев’ять).

У 1895 році сформувалася перша Американська асоціація боулінгу. В результаті були встановлені офіційні правила гри. З цього моменту, кожен рік в Чикаго проводилися офіційні турніри по грі в боулінг. Перший турнір проходив за участю 41 команди.

У 1916 році було проведено перший конгрес Міжнародного Жіночого боулінгу. А в кінці 30-х років минулого століття, світ побачило спеціальне устаткування для автоматичного піднімання і виставлення кеглів і повернення куль. До цього появи цих винаходів, вуличні хлопчаки часто заробляли, виконуючи функції «піднімача кегель».

Що таке боулінг?

Боулінг – це гра в кулі, де головною метою є збити виставлені в певному порядку кеглі, пускаючи кулю по без бортової доріжці. Кожна партія в боулінг складається з 10 етапів – фреймів. Кожен гравець під час чергового кадру може кидати кулю двічі. В залежності від кількості збитих кеглів, їх комбінації, гравець заробляє очки.

Найпоширенішими комбінаціями збитих кеглів є:

Страйк (strike) – 10 збитих кеглів першим кидком у фреймі
Спеа (spare) – 10 збитих кеглів в сумі за обидва кидка у фреймі
Спліт (split) – після кидка кулі в кадрі стояти залишаються не сусідять кеглі

Види

Існує безліч різновидів боулінгу по всьому світу. Найпопулярнішими видами даної гри є:

Боулінг з 10 кеглями (класичний боулінг)
Боулінг з 5 кеглями (дуже популярний в Канаді)
Скиттлс з дев’ятьма кеглями (популярний в країнах Європи)
Кендлпин боулінг (гра з кеглями-свічками, не мають яскраво виражених підстави і піка)
Дакпин боулінг (гра з кеглями-качечки)

Корисні поради для початківців боулерів

Перед тим, як почати гру в боулінг варто ознайомитися не тільки з офіційними правилами, але і з етикетом гри. Це допоможе не тільки отримати повноцінне задоволення від процесу, а також уникнути травм та інших непорозумінь.

Порада № 1

Ніколи не кидайте кулю, якщо на будь-який з доріжок стоїть людина, це небезпечно, адже куля може отрекошетить і влучити в людину. В історії боулінгу існує багато випадків, коли обслуговуючий персонал боулінгу отримував травми.

Порада № 2

Боулінг позиціонується як гра, яка підійде абсолютно всім людям. Але це не зовсім так, людям, у яких є проблеми зі спиною і попереком, краще відмовитися від цього виду спорту, адже саме ці ділянки м’язового корсета отримують найбільше навантаження у процесі.

Порада № 3

На доріжці неприпустимий пісок, це порушує траєкторію кулі, тому люди завжди надягають спеціальну взуття для гри.

Порада № 4

Не беріть кулі для боулінгу, принесені іншою командою для гри і, тим більше, персональні кулі любителів боулінгу, які вони самостійно купують і пристосовують під свою руку.

Порада № 5

Якщо ви берете в боулінг дітей, вибирайте для них дитячі кулі і попросіть обслуговуючий персонал підняти бортики, щоб дитяча гра стала більш координованої.

Рада № 6

Вибирайте куля так, щоб пальці легко входили в отвори, а долоню залишалася розправленої. Але куля не повинна вислизати або бути занадто важким.

Порада № 7

Для боулінгу найкраще підійде спортивний одяг або стиль casual – сукні та костюми недоречні.

Порада № 8

Слідкуйте за апаратом, який виставляє кеглі. Кидати м’яч можна тільки після закінчення його роботи. В іншому випадку, можна потрапити в заграждающий щиток, заплатити штраф і зіпсувати все враження від гри.

Написати коментар